• Vianočné predpoludnie v 2.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné predpoludnie v 2.A.

Vianočné predpoludnie v 2.A triede sme si užili vianočnými pesničkami, tancom, hrami a aktivitami. Veľmi pekne ďakujeme pani Novákovej (maminka našej Natalky), ktorá pre všetky deti nakúpila sladkosti, chrumky, džùsiky a priniesla aj poháriky s farebnými slamkami.

• Vianočná akadémia 22.12.2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočná akadémia 22.12.2023.

Aj naša škola oslávila vianočný čas, a to vianočnou akadémiou dnes 22.12.2023.Pestrý program akadémie pozostával z krásnych divadelných predstavení, piesní, vianočných kolied a prianí. Nezaostala žiadna trieda. Všetky deti sa tešili, aby predstavili, čo si nacvičili a aby privítali Vianoce a naplnili telocvičňu našej školy čarovnou vianočnou atmosférou. A teraz Vám už prajeme veľa oddychu a krásne vianočné sviatky!

• Vianočný volejbalový turnaj

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočný volejbalový turnaj .

Posledný predvianočný štvrtok 21.12.2023 sa u nás na škole niesol v znamení volejbalu.

Konal sa tradičný Vianočný volejbalový turnaj, ktorého sa zúčastnilo celkovo 8 družstiev.(Grinchovci,Šnicle,Last Christmas, Snehuliaci, Vianočné Gajare, Horké čokolády, Black Angels a Perníčci)

Od skorého rána si merali sily žiaci 6. až. 9. ročníka, ktorí týmto chceli ukázať svoje volejbalové majstrovstvo. Celý deň sme boli svedkami krásnych športových momentov a vypätých herných situácii. Vyraďovacie boje vyniesli na stupeň víťazov kolektív 9.triedy, ktorý si poradil so súperom z 8. triedy a finálové stretnutie vyhral v pomere 2:0 na sety. Z tretieho miesta sa tešili žiaci 7. triedy.

Na konci sa odohral ešte zápas víťaznej 9. triedy proti zamestnancom školy a boli to teda veľké nervy. Víťazmi sa ale opat stala 9. trieda a my im srdečne gratulujeme, predvádzali celý deň jedno krásne volejbalové divadlo.

Všetkým zúčastneným patrí pochvala za účasť a víťazom veľká gratulácia.

Ďakujeme p.uč.Hýllovi za celú organizáciu, pani kuchárkam zo školskej jedálne za výborný punč, ktorý nám pripravili, rodičom za sladké dobroty, reštaurácii Habanský dom za pizzu pre víťazov a všetkým žiakom a učiteľom, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru a celý čas všetkých povzbudzovali.Proste skvelý deň!

• Vianočné pečenia v triedach

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné pečenia v triedach.

Vianoce sú skvelý čas na to, aby ste dostali deti do kuchyne. Príprava jedla môže byť zábavná a môžete vytvoriť krásne farebné dobroty a popritom ich naučiť nové zručnosti. V mnohých rodinách je doslova rituálom. Skúste do neho zapojiť deti aj vy a vytvorte si tak spoločnú tradíciu, na ktorú budú s láskou spomínať ešte aj v dospelosti. Ďakujeme Rodičovskému združeniu pri ZŠ Láb za preplatenie všetkých surovín zakúpených na pečenie a pani učiteľkám za ich čas a obetavosť pri pečení.

• Matematická pytagoriáda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematická pytagoriáda .

Pod vedením pani uč. Strolkovej sa 12.12. a 13.12.2023 uskutočnilo online školské kolo matematickej Pytagoriády. V kategórii P3-P5 do okresného kola postúpilo 9 žiakov, v kategórii P6-P8 postúpil 1 žiak. Gratulujeme.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Poďakovanie .

Dnes sme dostali krásny vianočný sponzorský dar od p.Róberta Kaina, ktorý nám každý rok urobí radosť a ani tento rok tomu nebolo inak. Deti sa neskutočne tešili a my tiež.

Poďakovanie patrí aj ostatným, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom počas roka pomáhajú.

Vážime si to a ďakujeme!

• Mikuláš v obci Láb 10.12.2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v obci 10.12.2023.

Žiaci našej ZŠ (2.A a 2.B ) vystúpili s programom v nedeľu 10.12.2023 pri príležitosti privítania Mikuláša v obci. Ďakujeme pani uč.Grelikovej,ktorá si s deťmi pripravila program a Obecnému úradu v Lábe za sladkú odmenu.

• Oznam školskej jedálne!

• Vážení rodičia, venujte pozornosť nasledovnému oznamu!

Dnes budú deťom rozdané šeky s platbami za stravu - prosíme Vás o úhradu do 15.12.2023 z dôvodu uzávierky kalendárneho roka!

Zároveň Vám oznamujeme, že od januára 2024 prechádzame na platby za stravu cez Edupage z dôvodu lepšieho prehľadu. Každému bude mesačne nastavená jednotná platba - v prípade preplatku Vám vždy bude preplatok vrátený na Váš bankový účet, v prípade nedoplatku Vám príde na Váš e-mail informácia s výpisom nedoplatkov. Nedoplatok vzniká tým, že dieťa z obeda neodhlásite, aj keď sú obedy "zadarmo". V prípade, že dieťa do školy nepríde alebo ochorie, vždy musí byť odhlásené z obeda, inak obed musíte zaplatiť.

Všetky kontakty na šk. jedáleň nájdete na našej webovej stránke s kontaktom na vedúcu školskej jedálne.