• Výlet do BIBIANY - 2.B

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet do BIBIANY - 2.B.

V utorok, 30. mája sa vybrali žiaci z 2.B spolu s pani učiteľkami na výlet do BIBIANY - medzinárodného domu umenia v Bratislave. Vo výstavných priestoroch na deti čakali telegrafné búdky, kde si mohli vyskúšať ako sa komunikuje pomocou Morzeovej abecedy. V ďalšej miestnosti bol moderný "tlačiarenský stroj", na ktorom si deti vyskúšali zrkadlové písmo 🙂 Písať špičkou nohy si mohli trénovať na obrovskom písacom stroji. Zahrali sa aj písmenkový futbal a písali dokonca aj na stenu! Zúčastnili sa workshopu "Srdce na mieste", a mohli sa porozprávať s redaktorkami z časopisu Slniečko. A čo bolo hlavné - pri vypĺňaní pracovných listov otvorili svoje srdiečka voči svojmu "miestu" - dedinke Láb. Ďakujeme ❤️.

• Mobilné planetárium I. a II. stupeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mobilné planetárium I. a II. stupeň.

Vynikajúca didaktická pomôcka - mobilné planetárium. Je to digitálny prístroj, pomocou ktorého sa dá počas krátkej chvíľky demonštrovať podmorský svet, lety do vesmíru či trebárs krajinu na Marse. Pri projekcii sa navyše leží, čo zážitok z projekcie ešte viac umocňuje. My sme zažili úžasný zážitok a nachvíľu sme sa ocitli vo vesmíre:-)

• Výlet na hrad Červený kameň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet na hrad Červený kameň.

Dňa 30.5.2023 žiaci 3. a 4. ročníka podnikli výlet na hrad Červený kameň, ktorý sa nachádza v dedine Častá. Hradná sprievodkyňa bola veľmi milá a ústretová. Porozprávala nám zaujímavosti z histórie hradu a rodu Pálffyovcov. Prehliadka hradných priestorov trvala asi hodinu a dozvedeli sme sa veľa informácií z histórie. Videli sme dobové oblečenia, zbrane, nábytok. Nemenej zaujímavé boli skladové priestory hradu, ktoré mali pôvodne slúžiť na uskladnenie medi, avšak nakoniec z nich boli vínne pivnice. Po prehliadke hradu sme trávili voľný čas v hradných záhradách, ktoré rozvoniavali jarou. V poobedňajších hodinách nás kroky zaviedli do sokoliarskeho klubu Astor, ktorý je v podhradí. Sova, myšiak, sokol, jastrab, krkavec a dokonca aj orol. Všetky tieto dravce mohli deti vidieť na jednom mieste. „Čerešničkou na torte“ bola letová ukážka  týchto spomínaných operencov. Výlet naplnil všetky naše očakávania, bol úspešným vykročením na cestu po stopách dávnych predkov. Naše srdečné slovo ĎAKUJEME patrí ochote a dobrej vôli celému personálu hradu Červený kameň a sokoliarskemu klubu Astor a v neposlednom rade pani učiteľkám Borčinovej,Grelikovej,Horváthovej a Zvěřinovej.

• Škola bola na Slovane

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola bola na Slovane .

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa s majstrovskou sezónou rozlúčili 20.5.2023 prehrou 0:1 s FK Železiarne Podbrezová v sobotňajšom stretnutí záverečného 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy. Jediný gól strelil v 46. minúte hosťujúci Samuel Ďatko. Duel sledovala rekordná návšteva, na Tehelné pole prišlo 15 606 divákov. Po zápase prebehlo odovzdávanie majstrovskej trofeje Esencia hry a oslavy s fanúšikmi priamo na hracej ploche. A my sme boli pri tom:-) Ďakujeme p.uč.Hýllovi a p.uč.Strolkovej za doprovod.

• Čo nás čaká do konca školského roka?

• 29.5. - planetárium I.stupeň
            • 30.5. - planetárium II.stupeň
            • 30.5. - rodičovské združenie pre rodičov budúcich prváčikov o 17:00 hod.
            • 31.5. - rodičovské združenie pre celú školu o 17:00 hod.
            • 1.6. -  Deň detí v ZŠ Láb
            • 2.6. -  didaktické hry pre I.stupeň
            • 7.6. -  fotenie I.stupeň (vhodné oblečenie)
            •  8.6. - fotenie II.stupeň (vhodné oblečenie)
            • 12.6. - 16.6. - Škola v prírode pre 3.a 4.ročník (Králiky)
            • 19.6. - 23.6. - plavecký výcvik pre 3. ročník v Malackách
            • od 19.6. - koncoročné výlety v jednotlivých triedach
            • 22.6. - branné cvičenie II.stupeň
            • 23.6. - branné cvičenie prax II. stupeň
            • 28.6. - koncoročná akadémia v telocvični ZŠ
            • 29.6. - odovzdávanie vysvedčení
            • 30.6. - riaditeľské voľno
          • Putovný pohár MDD v šachu 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Putovný pohár MDD v šachu 2023.

V utorok 23. mája 2023 sa 6 žiakov našej školy A.Pír,A.Majzún,M.Šulc,J.Dudáš,D.Vaníček a D.Samoshkina spolu s pani uč.Kainovou zúčastnili šachového turnaja na ZŠ J.Dérera v Malackách, ktorý má už päťdesiatročnú tradíciu. Prvé dva ročníky sa nehrali o vzácnu alpakovú trofej, preto samotný Putovný pohár MDD v šachu má 48 rokov. Štyridsať žiakov zo šiestich škôl nášho okresu si o 13.00 hodine zasadlo za šachovnice a odohralo sa spolu sedem kôl po desať minút. V závere boli ocenení úspešní šachisti - aj naša žiačka 6. triedy Daria Samoshkina.Chlapcom sa podarilo niketoré hry prehrať, niektoré vyhrať aj remízovať a určite to bola pre nich výborná skúsenosť nakoľko sa zúčastnili na turnaji po prvý krát. Putovný pohár v nasledujúcom roku bude mať svoj domov v Gymnáziu na Ul. 1. mája. Šach je jedným z mála športov, ktorý sa dá hrať od útleho veku do neskorej staroby a zbližuje rôzne generácie. Neexistujú v ňom vekové obmedzenia a my budeme v hre naďalej pokračovať. Ďakujeme pani uč.Kainovej za doprovod žiakov a p.Šulcovi a p.Pírovej za odvoz detí.

• Nové schránky

• Na hornej chodbe nám pribudli dve schránky.

Do schránok môžu vhadzovať podnety všetci študenti aj zamestnanci.

• Krajské kolo BIO olympiády

• Úspešný riešiteľ BIO olympiády krajského kola v kategórii E-zoológia - Jarko Polák, žiak 8. triedy.

Ďakujeme pani uč.Trochcovej za doprovod.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek.

Deň matiek

Druhá májová nedeľa patrí tradične našim mamičkám,babičkám a prababičkám.

Je to špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im obdiv a vďačnosť za všetko, čo pre nás robia.😘Ďakujeme.