• Čo nás čaká v novembri

• PREDBEŽNÝ PROGRAM NOVEMBER 2023

• 1.11.2023          SVIATOK: Všetkých svätých
            • 3.11.2023           Malý futbal mladších žiakov v Záhorskej Vsi
            • 13.11.2023           McDonald´s Cup
            • 8.11.2023           Prednáška kyberšikana (všetci žiaci)
            • 9.11.2023           Komparo (testovanie 8.a 9. ročník)
            • 10.11.2023         Pasovanie prvákov
            • 6.-10.11.2023     iBobor (informatická súťaž)
            • 15.11.2023         Štvrťročná klasifikačná porada
            • 15.11.2023         Rodičovské združenie (17,00 – 18,00 hod.)
            • 17.11.2023         SVIATOK: Deň boja za slobodu a demokraciu
            • 20.-27.11.2023   Preventívne projekty a aktivity od OR PZ Malacky (priebežne všetky ročníky)
            • 28.11.2023         Všetkovedko (žiaci I.stupňa)
            • 30.11.2023         Ondrejský lampiónový sprievod (prechod cez obec v podvečerných chodinách)
          • Halloween párty a street dance academy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloween párty a street dance academy .

V piatok 27.10. sa naša škola zmenila na strašidelné sídlo.Vo vyzdobených triedach sa učili strašidlá,pretože sa konal Halloween spojený s tanečným work-shopom v telocvični ZŠ. Žiaci aj pani učiteľky sa na tento deň perfektne pripravili, školou sa ozýval smiech, zábava a radosť, hudba a aj tanec. Veselo bolo aj v učiteľskom kolektíve a v rovnakom duchu sa nieslo aj vyučovanie. V triedach mali žiaci pripravené bufety s občerstvením (ďakujeme aj rodičom) a všade panovala dobrá nálada. Už teraz sa tešíme na ďalšiu pripravovanú udalosť. Na akú? No predsa na Mikuláša!

• Medzinárodný deň knižníc

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň knižníc .

Pri príležitosti MDK žiaci 2.A triedy s pani uč.Forgonovou navštívili našu školskú knižnicu.Spoločne si popozerali množstvo krásnych knižiek.Žiaci zistili, prečo je dôležité vedieť abecedu, v obrovskej knihe univerzum si vyhľadali množstvo zaujímavých informácií a strávili pekné chvíle v našej knižnici.

• Opäť veľmi ďakujeme😘

• Ponožkový október trvá do konca mesiaca, ale nakoľko sú od pondelka prázdniny, odovzdať ponožky môžete do piatka 27.10.2023.

Box je už takmer plný.

• Projekt "Záložka do knihy spája školy"

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt "Záložka do knihy spája školy".

Naša škola sa tento rok zapojila do česko-slovenského projektu - Záložka do knihy spája školy. Úloha vyrobiť peknú záložku do knihy podľa vopred zadanej témy padla na SIEDMAKOV. Inšpirujúci svet rozprávok a príbehov bola naozaj vďačná téma. Niektorým sa to tak zapáčilo, že záložiek vytvorili hneď niekoľko. Pretvoriť obyčajný kancelársky papier na pekný listový a napísať správne list, to už bolo o čosi ťažšie. No listy a záložky sú hotové a práve cestujú do našej partnerskej školy na Oblačnej v Liberci. Záložky od kamarátov z Česka dorazili práve dnes. Všetci veríme, že nezostane len pri jednej výmene.

Ďakujeme pani uč.Kainovej za túto aktivitu so žiakmi.

• Projekt "Hovorme o jedle"

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt "Hovorme o jedle".

Minulý týždeň prebiehali v škole rôzne aktivity v rámci súťaže "Hovorme o jedle". Naša tohtoročná téma je : Mäso, hydina, ryby, vajcia a strukoviny." Cieľom súťažno-vzdelávacej aktivity je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí, mládeže a dospelých pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a vhodného životného štýlu, schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, povedomia o význame potravín pri podpore regionálneho rozvoja, zamestnanosti a ochrane životného prostredia.

Ďakujeme p.uč. Trochcovej, koordinátorke projektu a pedagogickému zboru za aktivity s deťmi.

• Anketa "Strom roka"

• Strom, ktorý si pamätá príchod Pálffyovcov do Malaciek.

500 ročný dub je Stromom roka 2023 a aj na našej škole sa za neho hlasovalo!

1.miesto: Dub letný (Quercus robur)

Vek stromu: 500 rokov, Obvod kmeňa: 660 cm, Výška stromu: 20 m

Zámocký park v Malackách, okres Malacky, Bratislavský kraj

Pálffyovský dub spomienok

Pálffyovský dub je jedným z mála stromov, ktoré svoj príbeh začali písať ešte pred príchodom Pálffyovcov do Malaciek – predtým než sa začali budovať priľahlý kaštieľ a park, ktoré sú národnými kultúrnymi pamiatkami. Stačí len spomaliť, započúvať sa do šumu listov v poryve vetra a do spevu vtákov. Rozpovie vám príbehy nielen o tomto šľachtickom rode Pálffyovcov, ale aj o napoleonských vojskách, dávnych láskach, epidémiách, požiaroch, trhoch či jarmokoch, ale aj o ceste Macka do Malacek, keď išel šošovičku mlácit. Je domovom mnohých organizmov, útočiskom počas letných dní, partnerom pri potulkách parkom, dôverným priateľom. Je jedným z najstarších exemplárov nachádzajúcich sa v areáli Národnej kultúrnej pamiatky Zámocký park i jeden z posledných exemplárov, ktorý bol zahrnutý do kompozície parku z drevín nachádzajúcich sa v bezprostrednom okolí kaštieľa, ktoré tvorili divoké lesy.

Viac info o ankete tu -

• Deň župných škôl v Bory Mall 13.10.2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň župných škôl v Bory Mall .

Žiaci základných škôl, rodičia, pedagógovia, výchovní poradcovia, ako aj široká verejnosť môžu stredoškolákom a pedagógom župných stredných škôl klásť počas dňa zvedavé a zaujímavé otázky. „Výber strednej školy je jedno z najdôležitejších rozhodnutí mladého človeka. A nie je nič lepšie, ako sa stretnúť osobne priamo s pedagógmi i žiakmi a získať informácie z prvej ruky. A to všetko na jednom mieste, všetky školy naraz." Naši deviataci s p.uč.Hýllom v Bory Mall.